#ZAJAWKA #Gotowanie, #pieczenie, inne z #TefalCompanion

Jakiś czas temu zgłosiłam się do testowania, w zasadzie to nie wiem jak to nazwać, pomocnika do gotowania #Tefal 😀 Chodzi o urządzenie Tefal Companion, które jest bardzo podobne do innego znanego na rynku, z nazwą na T. I początkowo dostałam maila, że niestety nie dostałam się do grupy 100 osób, które będą mogły przez 2 tygodnie go przetestować.

Jakież było moje zdziwienie, gdy dostałam telefon, że jednak zostałam ponownie wylosowana. Czekałam na przyjście Pani Kasi, która miała mi pokazać, jak działa urządzenie.

I jest. Dziś była prezentacja, a po niej zostały nam #efektUboczny:

  • pszenne #bułki
  • #masło
  • #serek z czosnkiem i koperkiem (podobno typu Almette, choć dla mnie to taki twarogowy do pieczywa)
  • #zupaKrem pomidorowo-paprywkowa.

IMG_20180227_210147.jpg

Pierwsze wrażenia

Po dzisiejszym dniu i bardziej oglądaniu niż gotowaniu jestem pozytywnie nastawiona. Podoba mi się to urządzenie, choć niestety nie można w nim przygotowywać #MlekoRoslinne, to znaczy można blendować, ale nadal odciskać trzeba przez gazę, tetrę itp. I dwa – nie jestem przekonana, że można w nim zrobić mąkę np. z ryżu. A to są 2 funkcje na których by mi zależało.

Na pewno wielkim plusem jest to, że wrzucam składniki na zupę coś tam ustawiam i idę sobie np. czytać czy sprzątać czy tam kłaść dziecko spać, a zupa robi się sama. Nic nie muszę pilnować, podsmażać itp. Podczas prezentacji nie myłyśmy również samego urządzenia, ale dla mnie podejrzliwego niebieskiego (o co kaman w pierwszym poście) raczej jest to kwestia odpowiedniego ułożenia kolejności przygotowywanych potraw (marketing). Podobno na samodzielnym robieniu #pieczywo oraz masła można miesięcznie oszczędzić do kilkudziesięciu, kilkuset złotych.

Mam w zamiarze przetestować Tefal Companion pod kątem jakiegoś pieczywa #bezPszenicy (bułki oczywiście należało upiec w piekarniku), #pasztet, #kotlety, zupy krem i może jakiegoś #ciasto czy też #placki. Mam nadzieję, że 2 tygodnie stykną. Więcej wkrótce 🙂

Aaa, po południu odwiedziły nasz siostry i jedno dziecko i była uczta 🙂 Oto co z niej zostało.

Ps. Oczywiście dla dziecka w wieku lat 5 sucha bułka najlepsza na świecie 😉 Dziewczyny, choć starsze – tylko bułka z masłem (muszę szczerze przyznać, że masło naprawdę wyszło wyśmienicie). A Radośnik zupę krem paprykowo-pomidorową zjadł z dokładką. Ściana też zjadła 😀 Dobrze, że mamy jeszcze trochę tej farby…

EDIT. Jest już recenzja! Wszytko tu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s